چهارشنبه, 07 تير, 1396
ثبت نام

شما در اين صفحه هستيد >> خانه  


اخبار و رویدادهای جدید

پنج شنبه 22 تیر 1396
مرکز مشاوره زندگی به منظور ارتقای دانش و مهارت افراد در آستانه ازدواج دوره هایی را به صورت رایگان برگزار می نماید.
چهارشنبه 21 خرداد 1396
چهارشنبه 14 خرداد 1396
ویژه مطالعه، به تفکیک متخصصان و عموم (به توضیح مقابل گروه توجه شود)
15
هفت سوالی که به شما کمک می کند هدف زندگی‌تان را پیدا کنید
هفت سوالی که به شما کمک می کند هدف زندگی‌تان را پیدا کنید
امی جوهانسون
مترجم: عاطفه محمدصادق 
(این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه شده است)  

 آیا می دانید هدف زندگی‌تان چیست؟ بیشتر مردم داشتن یک زندگی شایسته را هدف زندگی می دانند اما موفقیت را داشتن پول بیشتر تعریف می کنند. برخی دیگر از افراد هدف زندگی را شادکامی، داشتن روابط مثبت و توانایی کمک کردن کردن به دیگران می دانند. اگر شما هم سعی دارید هدف زندگی‌تان را کشف کنید، هفت سوال زیر را از خودتان بپرسید:

 1.وقتی بچه بودید شور و شوق شما چطور بود؟ وقتی بچه تر بودید شور و شوق شما چطور بود؟ به طور جدی احساسات خود را دنبال می کردید مثل نقاشی کشیدن روی دیوار! با این حال اغلب ما وقتی بزرگ می شویم به دلیل کمبود وقت یا فشار جامعه، شوق کودکی را در خودمان متوقف می کنیم و دنبال پاداش ها(اغلب مالی) هستیم. احساسات کودکی خود را در نظر بگیرید. آیا هنوز شور کودکی را دارید؟ اگر نه، چرا؟ آیا هنوز هم به اندازه کودکی در مورد چیزهای موجود احساس شور و شوق می کنید؟

 2.اگر شاغل نبودید ساعت های خود را چطور می گذراندید؟ اگر مجبور نبودید کار کنید و در ضمن اجازه نداشتید در خانه بمانید، زمان خود را صرف چه کارهایی می کردید؟ کجا می رفتید؟ بیشتر مردم شب که به خانه می روند فقط دوست دارند استراحت کنند اما اگر زمان نامحدودی برای خودشان داشته باشند کارهای سازنده تری می کنند. چند مورد از کارهایی که دوست درید انجام دهید بنویسید و سعی کنید یکی یکی آنها را دنبال کنید.

 3.چه کاری هست که با انجام دادن آن، زمان را به کلی فراموش کنید؟ وقت هایی که گذر زمان را به کلی از دست می دهید یعنی در حال کار روی اهدافتان هستید. بیشتر افراد وقتی مشغول کار روی اهدافشان هستند متوجه گذر ساعت نمی شوند و حتی غذا خوردن را هم فراموش می کنند. آخرین باری که اینطور شدید چه زمانی بوده است؟ آخرین باری که منتظر نبودید زودتر ساعت بگذرد چه زمانی بوده و مشغول چه کاری بوده اید؟

 4.چه موضوعاتی شما را به قلبتان نزدیک می کند؟ چه موضوعاتی را برای مطالعه می پسندید؟پیگیری چه اخباری را دوست دارید؟ از محیط اطرافتان برای پیدا کردن موضوعات جدید استفاده کنید. خیلی از مردم از اطراف خود غافل اند. دلسرد نباشید، چند لحظه فکر کنید چه کارهایی شما را سر شوق می آورند، سپس زمانی را صرف کارهای لذت بخش و سازنده کنید و در نهایت هدف زندگی‌تان را کشف خواهید کرد.

 5.با دوست نزدیک‌تان در مورد چه چیزهایی صحبت می کنید؟ بیشتر اوقات، وقتی با دوست نزدیک خود هستید، در مورد موضوعاتی صحبت می کنید که واقعا مورد علاقه شما و جالب هستند. چه موضوعاتی در مکالمات شما و دوستتان تکرار می شوند؟ این موضوعات اغلب شاخصی از اهداف زندگی شما هستند. همینطور در مورد زمان هایی فکر کنید که دوستانتان برای مشورت پیش شما می آیند. این نشان می دهد که دوستان‌تان شما را منبع ازرشمندی از دانش می دانند(چیزی که شاید حتی خودتان هم متوجه آن نشده باشید).

 6. در فهرست"کارهای قبل از مردن" خود چه چیزهایی دارید؟ چه کارهایی هستند که قبل از مردن دوست دارید انجام دهید؟ نوشتن فهرست "کارهای قبل از مردن" روشی عالی برای کشف اهداف و کارهای مهم زندگی است.

 7.اگر آرزویی دارید، می توانید آن را محقق کنید؟ تقریبا همه مردم آرزوهایی دارند اما به خاطر مشکلات مالی یا ترس از شکست خوردن آنها را دنبال نمی کنند.به جای اینکه به خودتان بگویید موفق نمی شوم، درباره آرزوهایتان مثبت تر و روشن تر فکر کنید، از خودتان بپرسید"چطور می توانم این آرزو را واقعی کنم"؟ سعی کنید افکار منفی که مانع رسیدن شما به اهدافتان می شود رها کنید. در عوض هرهفته کاری برای محقق ساختن آرزوهایتان انجام دهید.

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است:
جوهانسون، امی. (1395).  هفت سوالی که به شما کمک می کند هدف زندگی‌تان را پیدا کنید. عاطفه محمدصادق (مترجم). برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی http://mrmz.ir/ 
تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (598)
کد خبر: 518
  • هفت سوالی که به شما کمک می کند هدف زندگی‌تان را پیدا کنید

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

کد CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید:

     
دریافت گواهی ها از طریق پست کمینه

تسهیلاتی جدید برای شرکت کنندگان شهرستان ها

با توجه به اینکه گواهی شرکت در کارگاه ها با یک فاصله زمانی از سازمان نظام روانشناسی دریافت می شود بر این اساس مرکز زندگی در نظر گرفته است برای افراد متقاضی کارگاه­های آتی که مقیم شهرستان ها هستند در صورت علاقمندی آنها با اخذ وجهی، مقدمات ارسال پستی گواهی­ها را فراهم آورد.  

  
تسهیلات و تخفیف ها کمینه

 

  
فهرست و مشخصات کارگاه های اموزشی ویژه متخصصان کمینه
گروه
علاقمندان شرکت در این دوره می توانند به لینک موجود در صفحه وارد شده و درخواست خود را ارسال نمایند. تاریخ جدید متعاقبا اعلام خواهد شد. https://docs.google.com/forms/d/1LXfmpjZ4iops739YMK9LegFKKZhDkKDjdb-T254yyUE/edit
شنبه 26 آذر 1395
تاریخ برگزاری از مرداد 1396- پنجشنبه ها از ساعت 9 الی 13 - با مدرک معتبر از مرکز مشاوره زندگی
سه شنبه 13 خرداد 1396
  
پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز کمینه


قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی از  طریق پیامک:

http://goo.gl/forms/jmT4vDGBFQNMUQ6E2

 

  DreamSlider کمینه
  

کلاس ها و کارگاه های آموزشی روانشناسی ویژه عموم کمینه
گروه
تاریخ برگزاری: به محض تکمیل ظرفیت اعلام خواهد شد
سه شنبه 13 دی 1393
تاریخ برگزاری به محض تکمیل ظرفیت متعابلا اعلام می گردد.
دوشنبه 16 اردیبهشت 1395
تاریخ برگزاری به محض تکمیل ظرفیت اعلام می گردد.
یک شنیه 22 خرداد 1395
تاریخ شروع کلاس، به محض تکمیل ظرفیت متعاقبلا اعلام می گردد.
یک شنیه 04 شهریور 1395