چهارشنبه, 07 تير, 1396
ثبت نام

شما در اين صفحه هستيد >> خانه  


اخبار و رویدادهای جدید

پنج شنبه 22 تیر 1396
مرکز مشاوره زندگی به منظور ارتقای دانش و مهارت افراد در آستانه ازدواج دوره هایی را به صورت رایگان برگزار می نماید.
چهارشنبه 21 خرداد 1396
چهارشنبه 14 خرداد 1396
ویژه مطالعه، به تفکیک متخصصان و عموم (به توضیح مقابل گروه توجه شود)
15
هفت گام ساده برای حل هر مشکلی
هفت گام ساده برای حل هر مشکلی
 لو ماکاباسکو
مترجم: عاطفه محمدصادق
 (این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه شده است) 

 مشکلات و کشمکش ها بخشی از زندگی اند. نمی توان از مشکلات فرار کرد؛ مهم نیست چقدر تلاش می کنید همه چیز را تحت کنترل در آورید؛ بهرحال گاهی در زندگی مشکلاتی پیش می آید.
" اکثر مردم زمان و انرژی خود را به جای حل مشکلات، صرف دور زدن آنها می کنند". هنری فورد
وجود مشکلات الزاما موجب بدبختی و بیچارگی نمی شوند، بیشتر اوقات ادراک ما از مشکلات درست نیست. اغلب موارد به خاطر خشم، ترس و اضطراب ما را مغلوب می کنند و این احساسات منفی ما را برای حرکت به جلو و حل مشکل فلج می کند. از طرف دیگر، احساس بدبختی و بیچارگی افراد به خاطر ادراک آنها است. افراد موفق می دانند مشکلات خود را چطور حل کنند. آنها اجازه نمی دهند خشم، شک، ترس یا اضطراب توانایی فکر کردن و حل مسئله را در آنها مختل کند.

 اگر در برابر مشکلات زندگی به راحتی از پا در می آیید و افسرده می شوید، این هفت گام را برای حل مشکل دنبال کنید.

 1.مشکلات را شناسایی کنید اولین قدم برای ترقی و حل مشکلات، شناسایی مشکلات است. وقتی بدانید چه چیزی مشکل است، تمرکز و توان خود را فقط روی همان نقطه متمرکز می کنید. خشم، ترس و اضطراب خود را چند دقیقه متوقف کنید. شروع به نوشتن مشکلات زندگی کنید. همه مشکلاتی که مزاحم زندگی شما هستند و مانع زندگی لذت بخش شما می شوند را یک به یک مشخص کنید.

 2.با مشکلات مواجه شوید بعد از مشخص کردن مشکلات، گام بعدی این است که قوی باشید و به مشکلات نزدیک شوید. اغلب اوقات به خاطر احساس ناراحتی و اضطراب، دوست داریم از مشکلات اجتناب کنیم. با این حال، فرار کردن مشکلی را حل نمی کند و فقط باعث طولانی تر و پیچیده شدن آن می شود. در مواجهه و حل مشکلاتتان قوی باشید.

 3.مشکلات را حل کنید زمانی که شجاعت رویارویی با مشکلات را پیدا کردید، آماده تصمیم گیری برای حل مشکل هستید. به یاد داشته باشید خشم، نگرانی یا احساس درماندگی هیچ چیز را تغییر نمی دهند و تنها اوضاع را پیچیده تر می کنند. چرخه حل مشکلات با تصمیم گیری شروع می شود.

 4.حرکت کنید وقتی مشکلات حل شدند، حرکت کنید و آنها را رها کنید. دیگر بارها و بارها درباره مشکلات فکر نکنید. این کار موجب اضطراب و نگرانی شما می شود.

 5.درسی که آموخته اید به خاطر بسپارید شاید تعجب کنید اما حقیقت این است که مشکلات برای شما مفید اند زیرا به شما درسی را یاد می دهند. اما اگر این درس یاد گرفته نشود به احتمال خیلی زیاد دوباره همان مشکل در زندگی شما رخ می دهد. در هر مشکلی که در زندگی پیش می آید، سعی کنید درسی از آن یاد بگیرید و آن را همواره به خاطر بسپارید. به جای حس کینه و بدبختی درسی که از مشکل آموخته اید به یاد داشته باشید.

 6.هرگز ارزشهای خود را به عنوان یک فرد از دست ندهید این اشتباه است که فکر کنید مشکلات، نتیجۀ کارهای اشتباهی هستند که در گذشته انجام داده اید(کارما). به یاد داشته باشید برای انسان های مقدس هم مشکلاتی پیش می آید. هرگز اجازه ندهید مشکلات ابزاری برای سنجش ارزشهایتان شود. شما به خاطر مشکلات هرگز ارزش خود را از دست نمی دهید.

 7.آماده مشکلات باشید بهترین روش برای آمادگی در برابر مشکلات پذیرش این موضوع است که مشکلات بخشی از زندگی اند. بپذیرید مشکلات، زندگی را برای ما معنادار و با ارزش می کنند. همانطور که می گویند، اگر رنجی نباشد شکوهی حاصل نمی شود. اگر مشکلات و سختی ها وجود نداشته باشند شادکامی و سعادت هم وجود نخواهند داشت.    

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است:
ماکاباسکو، لو. (1395).  هفت گام ساده برای حل هر مشکلی. عاطفه محمدصادق (مترجم). برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی http://mrmz.ir/ 
تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (575)
کد خبر: 517
  • هفت گام ساده برای حل هر مشکلی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

کد CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید:

     
دریافت گواهی ها از طریق پست کمینه

تسهیلاتی جدید برای شرکت کنندگان شهرستان ها

با توجه به اینکه گواهی شرکت در کارگاه ها با یک فاصله زمانی از سازمان نظام روانشناسی دریافت می شود بر این اساس مرکز زندگی در نظر گرفته است برای افراد متقاضی کارگاه­های آتی که مقیم شهرستان ها هستند در صورت علاقمندی آنها با اخذ وجهی، مقدمات ارسال پستی گواهی­ها را فراهم آورد.  

  
تسهیلات و تخفیف ها کمینه

 

  
فهرست و مشخصات کارگاه های اموزشی ویژه متخصصان کمینه
گروه
علاقمندان شرکت در این دوره می توانند به لینک موجود در صفحه وارد شده و درخواست خود را ارسال نمایند. تاریخ جدید متعاقبا اعلام خواهد شد. https://docs.google.com/forms/d/1LXfmpjZ4iops739YMK9LegFKKZhDkKDjdb-T254yyUE/edit
شنبه 26 آذر 1395
تاریخ برگزاری از مرداد 1396- پنجشنبه ها از ساعت 9 الی 13 - با مدرک معتبر از مرکز مشاوره زندگی
سه شنبه 13 خرداد 1396
  
پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز کمینه


قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی از  طریق پیامک:

http://goo.gl/forms/jmT4vDGBFQNMUQ6E2

 

  DreamSlider کمینه
  

کلاس ها و کارگاه های آموزشی روانشناسی ویژه عموم کمینه
گروه
تاریخ برگزاری: به محض تکمیل ظرفیت اعلام خواهد شد
سه شنبه 13 دی 1393
تاریخ برگزاری به محض تکمیل ظرفیت متعابلا اعلام می گردد.
دوشنبه 16 اردیبهشت 1395
تاریخ برگزاری به محض تکمیل ظرفیت اعلام می گردد.
یک شنیه 22 خرداد 1395
تاریخ شروع کلاس، به محض تکمیل ظرفیت متعاقبلا اعلام می گردد.
یک شنیه 04 شهریور 1395