مقالات روانشناسی: مطالب علمی روانشناسی متخصصان و عموم

ویژه مطالعه

 

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی، در راستای بخشی از رسالت خود که همانا ارتقای دانش روانشناختی متخصصان و نیز عموم مردم به ویژه مراجعان مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره می باشد، قصد دارد مطالبی را با عنوان ویژه مطالعه فراهم و انتشار نماید. از مخاطبان محترم سایت مرکز انتظار می رود گاه گاهی به این صفحه از سایت مراجعه نمایند و از همکاران متخصص مرکز و دیگر اعضای حرفه انتظار می رود نسبت به تهیه و ارسال مطالب اقدام نمایند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود.

 

 

آیا شما هم مدام در پی راضی کردن دیگران هستید؟
آیا شما هم مدام در پی راضی کردن دیگران هستید؟
مدیر سایت
/ دسته بندی ها: مطالعه برای عموم

آیا شما هم مدام در پی راضی کردن دیگران هستید؟

سارا کوپر

مترجم: عاطفه محمدصادق

(این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی تهیه و تنظیم شده است) 

 

1.اعتباربخشی درونی: افرادی که به دنبال راضی کردن دیگران هستند به دنبال تاییدها و تعریف های بیرونی هستند.فعالیت هایی انجام دهید که در آن احساس خوبی دارید و بابت آنها خودتان را تشویق کنید.

2.با "نه" گفتن های کوچک شروع کنید: اینکه یکباره به دوستتان نه بگویید کار راحتی نیست اما می توانید به برخی خواسته ها "نه" های کوچک بگویید. مثلا اگر دوست ندارید به فلان مهمانی بروید اما احساس گناه می کنید می توانید بگویید به مهمانی می آیم اما کمی دیرتر می رسم.مجبور نیستید کل شب در آن مهمانی باشید.از موقعیت های کوچک تر شروع کنید و آن را گسترش دهید.

3.به خودتان زمان بدهید:وقتی کسی از شما چیزی می خواهید مجبور نیستید فورا جواب دهید. این را برای خودتان یک قانون کنید که هروقت کسی از شما چیزی خواست فورا بگویید: اجازه بده بعدا جواب بدم. می توانید بگویید باید برنامه تان را چک کنید یا یک سری از کارهای خودتان را انجام دهید. بعدا می توانید فکر کنید و به گونه ای مودبانه و همدلانه نه بگویید.

4.اهداف خودتان را بشناسید: هر بله ای که به دیگران می گویید یک نه به زندگی و اهداف خودتان است. اهداف خود را در زندگی بررسی کنید. دو سوال کلیدی این است:1.پنج سال آینده می خواهم به کجا رسیده باشم؟2.اگر با همین شیوه زندگی کنم 5 سال دیگر به آنجا خواهم رسید؟

5.از افراد سمی دور شوید: آیا آدم های سمی شما را یاد کسی می اندازد؟اگر چنین فردی در اطرافتان هست که مدام از این ویژگی شما سوءاستفاده می کنید از او دور  بمانید.

6.آنقدر عذرخواهی نکنید:وقتی نه می گویید نیازی به عذرخواهی نیست. نه یعنی نه. شما توهین به کسی نکرده اید.همه افراد لازم است که اولویت های خودشان را بشناسند و بر اساس آنها زندگی کنند پس شما کار خلافی نمی کنید.

 

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است:

کوپر، سارا. (1398).آیا شما هم مدام در پی راضی کردن دیگران هستید؟. عاطفه محمدصادق (مترجم). برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی HTTP://MRMZ.IR/ 

منبع:https://www.psychologytoday.com

مطلب قبلی آیا نوجوان من افسردگی دارد یا صرفا ویژگی های نوجوانی است؟
مطلب بعدی چطور کارهای کوچک ولی آزاردهنده پارتنر خود را حل و فصل کنید؟
چاپ
1774 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
اخبار و رویدادهای جدید
0 14991

کارگاه های عموم

فرزند پرورری - مقابله با اهمالکاری - مدیریت خشم - ارتباط موثر بین فردی - تربیت جنسی - آموزش جراتمندی - مهارت های ارتباط موثر زناشویی

RSS
پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز

  

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی 

جهت دریافت اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی

 

 

 

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های ویژه عموم

جهت دریافت اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی