مقالات روانشناسی: مطالب علمی روانشناسی متخصصان و عموم

ویژه مطالعه

 

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی، در راستای بخشی از رسالت خود که همانا ارتقای دانش روانشناختی متخصصان و نیز عموم مردم به ویژه مراجعان مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره می باشد، قصد دارد مطالبی را با عنوان ویژه مطالعه فراهم و انتشار نماید. از مخاطبان محترم سایت مرکز انتظار می رود گاه گاهی به این صفحه از سایت مراجعه نمایند و از همکاران متخصص مرکز و دیگر اعضای حرفه انتظار می رود نسبت به تهیه و ارسال مطالب اقدام نمایند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود.

 

 

آیا همسر/شریک شما مبتلا به افسردگی است؟
آیا همسر/شریک شما مبتلا به افسردگی است؟
مدیر سایت
/ دسته بندی ها: مطالعه برای عموم

آیا همسر/شریک شما مبتلا به افسردگی است؟

باربارا مارکوی

مترجم: عاطفه محمدصادق

(این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی تهیه و تنظیم شده است) 

 

دوست داشتن کسی که افسردگی دارد سخت است. احتمالا مجبورید تنها تفریح کنید، مسئولیت های خانه را خودتان به عهده بگیرید و غیره. همچنین به احتمال زیاد از این وضعیت رابطه خسته و عصبانی هستید.

این نکات را به خاطر داشته باشید:

1.اطلاعات کسب کنید: افسردگی بسیار مکار است. گاهی همسرتان عادی به نظر می رسد و گاهی گریه اش بند نمی آید. شاید این موضوع موجب سردرگمی شما شود. شاید فکر کنید همسرتان روی حال و احوال خودش کنترل دارد.در مورد افسردگی اطلاعات موثق جمع آوری کنید.

2.درمان را حتما مد نظر قرار دهید: متاسفانه هنوز مسئله انگ بیماری روانی روی کسانی که به روانشناس و روان پزشک مراجعه می کنند وجود دارد. همسرتان را تشویق کنید به جای اینکه مدت ها با حال ناخوشایند افسردگی زندگی کند و آن را تحمل نماید از درمان های موجود استفاده کند.

3.از موقعیت عصبانی باشید نه از شریکتان: این تمایز قائل شدن سخت است اما در عین حال بسیار مهم است. حمله کردن و سرزنش فردی که افسردگی دارد اوضاع را خراب تر می کند. یادتان باشد همسرتان یک روز صبح بیدار نشده که بگوید از امروز تصمیم دارم افسرده باشم. این موضوع تقصیر او نیست، تقصیر هیچکس نیست.

4.نیازهایتان را شناسایی کنید: فعالیت های لذت بخش و دوستان خود را کنار نگذارید. شما هم نیاز به مراقبت کردن از خودتان دارید. این خودخوهی نیست؛ بلکه ضروری است. اگر مراقب خودتان نباشید از همسرتان متنفر خواهید شد.

5.شفقت را تمرین کنید: بدانید که شما و همسرتان بهترین کاری که می توانید انجام می دهید.

6.از او تعریف کنید، حتی اگر موضوع کوچکی باشد: افراد در موقعیت افسردگی به تعریف ها بهتر از انتقاد ها واکنش نشان می دهند. اگر همسرتان مدت هاست چیزی نخریده و یک روز لباسی برای خود می خرد بدانید که قدم بزرگی برداشته است. به او بازخورد دهید.

 

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است:

مارکوی، باربارا. (1398).آیا همسر/شریک شما مبتلا به افسردگی است؟. عاطفه محمدصادق (مترجم). برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی HTTP://MRMZ.IR/ 

منبع: www.psychologytoday.com

مطلب قبلی چطور کارهای کوچک ولی آزاردهنده پارتنر خود را حل و فصل کنید؟
مطلب بعدی چرا مثبت اندیشی خوب نیست؟
چاپ
1917 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
اخبار و رویدادهای جدید
0 14991

کارگاه های عموم

فرزند پرورری - مقابله با اهمالکاری - مدیریت خشم - ارتباط موثر بین فردی - تربیت جنسی - آموزش جراتمندی - مهارت های ارتباط موثر زناشویی

RSS
پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز

  

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی 

جهت دریافت اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی

 

 

 

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های ویژه عموم

جهت دریافت اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی