مقالات روانشناسی: مطالب علمی روانشناسی متخصصان و عموم

ویژه مطالعه

 

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی، در راستای بخشی از رسالت خود که همانا ارتقای دانش روانشناختی متخصصان و نیز عموم مردم به ویژه مراجعان مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره می باشد، قصد دارد مطالبی را با عنوان ویژه مطالعه فراهم و انتشار نماید. از مخاطبان محترم سایت مرکز انتظار می رود گاه گاهی به این صفحه از سایت مراجعه نمایند و از همکاران متخصص مرکز و دیگر اعضای حرفه انتظار می رود نسبت به تهیه و ارسال مطالب اقدام نمایند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود.

 

 

آیا کودک شما سخت به خواب می رود؟
آیا کودک شما سخت به خواب می رود؟
مدیر سایت
/ دسته بندی ها: مطالعه برای عموم

آیا کودک شما سخت به خواب می رود؟

برای چنین مشکلی راه حل ویژه ای درنظر گرفته شده است.

چرا قصه گویی به کودک قبل از خواب اهمیت دارد؟

مترجم: شقایق جلالی

)این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی تهیه و تنظیم شده است(

 

گاهی اوقات والدین با خواباندن کودکشان دچار مشکل می شوند . برای چنین مشکلی راه حل ویژه ای درنظر گرفته شده است: خواندن یا تعریف کردن داستان برای کودک .

اکثر بچه ها از اینکه در یک جای راحت و امن به صدای پدر یا مادرشان گوش کنند، لذت می برند. بهتر این است که برایشان قصه را تعریف کنید (تا اینکه کتاب داستان بخوانید). این کار، به شما فرصتی می دهد تا زمان با آرامشی را در کنار هم تجربه کنید و از تمام مشاجرات و بگو مگو های روزمره دور شوید. اگر شما مدت زمان زیادی را در طول روز از فرزندتان جدا هستید، پس داستان گویی قبل از خواب بهترین فرصت برای وقت گذراندن با کودکتان است.

برای داشتن یک قصه گویی موفق، موارد زیر پیشنهاد می شود:

·         اگر شما از خواندن کتاب لذت می برید، از کودکتان بخواهید یک کتاب انتخاب کند. اگر کتاب داستان، تصویر هم داشته باشد که چه بهتر!

اگر شما علاقه ای به خواندن کتاب ندارید، یاکتاب داستانی در حال حاضر در دست ندارید، پس از خودتان داستان بسازید. کودکان به گوش دادن داستان های جدید بسیار علاقمند هستند مخصوصا زمانی که خودشان شخصیت اصلی داستان باشند.

·         اجازه دهید کودک شما با داستان درگیر شود، او را تشویق کنید تا قسمتی به داستان اضافه کند. آن ها می توانند بسیار خلاق باشند

جمله ی پایانی این که، از زمان باکیفیتی که با فرزندتان می گذارید، لذت ببرید!

 

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است
چرا قصه گویی به کودک قبل از خواب اهمیت دارد؟. شقایق جلالی (مترجم). برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی HTTP://MRMZ.IR/
مطلب قبلی با افکار منفی جنگ نکنید!
مطلب بعدی تصمیم برای ترک یک رابطه
چاپ
191 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
اخبار و رویدادهای جدید
0 8597

کارگاه های عموم

فرزند پرورری - مقابله با اهمالکاری - مدیریت خشم - ارتباط موثر بین فردی - تربیت جنسی - آموزش جراتمندی - مهارت های ارتباط موثر زناشویی

RSS
تسهیلات و تخفیف ها
 

تسهیلات مرکز زندگی برای توسعه­ی آموزش حرفه­ای روانشناسان و مشاوران


به لطف خدا و پشتیبانی متخصصان توانمند و نام­آور و در سایه استقبال در خور توجه دانشجویان و دانش­آموختگان روانشناسی کشور، گام های سودمندی را در آموزش حرفه­ای روانشناسی برداشته است.

با توجه به درخواست شرکت­کنندگان در کارگاه­های آموزشی و به منظور تسهیل حضور همکاران بیشتری از حرفه، مرکز زندگی در نظر گرفته است تسهیلات زیر را برای شرکت در کارگاه های آموزشی تخصصی روانشناسی زمستان ۱۳۹5 اعمال نماید.

     1-به دلیل جایگاه رفیع فعالان عرصه آموزش، مشاوران شاغل در وزارت آموزش و پرورش  می­توانند در دو کارگاه      تخصصی از تخفیف ۱۰ درصدی برخوردار شوند.

2-برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری به ازای هر کارگاه تخصصی تخفیف ۱۰ درصدی در نظر گرفته شده است.

3-  چنانچه فردی تمایل به شرکت در بیش از یک کارگاه داشته باشد به ازای کارگاه­های دوم به بعد ۵ درصد تخفیف اعمال خواهد شد.

4-روانشناسان و مشاوران معرفی شده از کلیه ارگان­ها  و سازمان­ها، در صورتی که حداقل ۵ نفر باشند، به ازای هر کارگاه تخصصی تخفیف ۱۰ درصدی در نظر گرفته شده است.

 

تبصره: استفاده از تسهیلات بند ۲ و ۳ به صورت همزمان بلامانع است.

دریافت گواهی ها از طریق پست

تسهیلاتی جدید برای شرکت کنندگان شهرستان ها

با توجه به اینکه گواهی شرکت در کارگاه ها با یک فاصله زمانی از سازمان نظام روانشناسی دریافت می شود بر این اساس مرکز زندگی در نظر گرفته است برای افراد متقاضی کارگاه­های آتی که مقیم شهرستان ها هستند در صورت علاقمندی آنها با اخذ وجهی، مقدمات ارسال پستی گواهی­ ها را فراهم آورد.  

پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز

  

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی 

جهت دریافت اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی

 

 

 

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های ویژه عموم

جهت دریافت اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی