مقالات روانشناسی: مطالب علمی روانشناسی متخصصان و عموم

ویژه مطالعه

 

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی، در راستای بخشی از رسالت خود که همانا ارتقای دانش روانشناختی متخصصان و نیز عموم مردم به ویژه مراجعان مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره می باشد، قصد دارد مطالبی را با عنوان ویژه مطالعه فراهم و انتشار نماید. از مخاطبان محترم سایت مرکز انتظار می رود گاه گاهی به این صفحه از سایت مراجعه نمایند و از همکاران متخصص مرکز و دیگر اعضای حرفه انتظار می رود نسبت به تهیه و ارسال مطالب اقدام نمایند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود.

 

 

افراد قوی چطور با استرس های زندگی کنار می آیند؟
افراد قوی چطور با استرس های زندگی کنار می آیند؟
مدیر سایت
/ دسته بندی ها: مطالعه برای عموم

افراد قوی چطور با استرس های زندگی کنار می آیند؟

امی مورین

مترجم: عاطفه محمدصادق

(این متن به سفارش مرکز مشاوره زندگی تهیه و تنظیم شده است)

1.آنها قبول می کنند که استرس بخشی از زندگی است: در حالیکه عده ای به این موضوع فکر می کنند که "وای نمی توانم این وضعیتو تحمل کنم"، افراد قوی می دانند که سختی های و موانع و مشکلات اجتناب ناپذیرند. در شرایط سخت این افراد به این فکر میکنند که روی چه موضوعاتی کنترل دارند.

2.آنها از جای درستی به مشکلات نگاه می کنند: افراد قوی به جای اینکه داخل مشکلات گره بخورند و فاجعه سازی کنند، سعی می کنند از بیرون به مشکل نگاه کنند و آن را فقط بخشی از زندگی ببینند.

3.آنها مراقب سلامت جسمی خود هستند: ورزش روزانه عملکرد مغز را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و شما می توانید بدون دارو، خلق به مراتب بهتری داشته باشید.

4.آنها مهارت های مقابله ای سالمی انتخاب می کنند: برخی افراد به محض بروز مشکلات سراغ الکل و سیگار و پرخوری می روند اما افراد قوی از فعالیت های سالمی مثل قدم زدن، فیلم های خوب دیدن، کتاب خواندن، بازی کردن و غیره برای کاهش درد هیجانی شان استفاده می کنند.

5.آنها بین زندگی اجتماعی و تنها بودن تعادل برقرار می کنند: برخی افراد در مواجهه با استرس به صورت افراطی شروع می کنند به مهمانی رفتن و قرار گذاشتن با دیگران و برخی هم گوشه گیر و منزوی می شوند. بهترین کار این است که ضمن حمایت گرفتن از اطرافیان، زمان هایی را به تنهایی اختصاص دهید.

6.آنها معتقد اند انتخاب هایی هرچند محدود دارند:شاید استرس باعث شود فکر کنید قربانی شرایط بد محیطی هستید. افراد قوی بر این باور اند که هرکاری انجام می دهند، از وقتی بیدار می شوند تا وقتی می خوابند، یک انتخاب است.

 

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است:

محمدصادق، عاطفه. (1398).چطور گفتگوهای سخت و انرژی بر را پیش ببریم؟. برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی HTTP://MRMZ.IR/ 

مطلب قبلی آگاهی از هیجان
مطلب بعدی تمرین توجه
چاپ
2095 به این مطلب امتیاز دهید:
1/5

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
اخبار و رویدادهای جدید
0 583

پیام تسلیت

 

مرکز مشاوره ی زندگی با نهایت تاسف و تاثر درگذشت برادر گرامی جناب آقای دکتر مرتضی کشمیری را خدمت ایشان و خانواده‌ی محترمشان تسلیت عرض نموده و صبر جزیل  ‎برای ایشان آرزومند است.

0 15374

کارگاه های عموم

فرزند پرورری - مقابله با اهمالکاری - مدیریت خشم - ارتباط موثر بین فردی - تربیت جنسی - آموزش جراتمندی - مهارت های ارتباط موثر زناشویی

RSS
پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز

  

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی 

جهت دریافت اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی

 

 

 

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های ویژه عموم

جهت دریافت اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی