مقالات روانشناسی: مطالب علمی روانشناسی متخصصان و عموم

ویژه مطالعه

 

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی، در راستای بخشی از رسالت خود که همانا ارتقای دانش روانشناختی متخصصان و نیز عموم مردم به ویژه مراجعان مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره می باشد، قصد دارد مطالبی را با عنوان ویژه مطالعه فراهم و انتشار نماید. از مخاطبان محترم سایت مرکز انتظار می رود گاه گاهی به این صفحه از سایت مراجعه نمایند و از همکاران متخصص مرکز و دیگر اعضای حرفه انتظار می رود نسبت به تهیه و ارسال مطالب اقدام نمایند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود.

 

 

در روزهای خانه نشینی چطور از بالا گرفتن تعارض ها جلوگیری کنیم؟
در روزهای خانه نشینی چطور از بالا گرفتن تعارض ها جلوگیری کنیم؟
مدیر سایت
/ دسته بندی ها: مطالعه برای عموم

در روزهای خانه نشینی چطور از بالا گرفتن تعارض ها جلوگیری کنیم؟

 

1.پذیرش بیش از هر وقت دیگری نیاز است. به نظرات و احساسات یکدیگر گوش دهید(گوش دادن به معنای تایید یا اطاعت نیست!).استرس و نگرانی فرد مقابل را درک کنید. شاید رابطه جنسی برای یکی از همسران روشی برای کاهش استرس و تنش باشد اما فرد مقابل هنگام استرس، نیاز جنسی کمتری تجربه کند. تفاوت های فردی را بپذیرید و برای رسیدگی به نیازهای هم هرچه بیشتر تلاش کنید.

2.بهترین زمان برای انجام فعالیت های مشترک و لذت بخش: بهانه ای برای انجام ندادن فعالیت مشترک وجود ندارد! این بهترین فرصت است که روزانه ساعتی را به انجام کاری اختصاص دهید که هردو از انجام آن لذت ببرید(بازی، فیلم کمدی، آشپزی و غیره).

3.زمان هایی را برای تنها بودند به یکدیگر بدهید: اگر فردی هستید که در طول روز حتما به فضای شخصی نیاز دارید این را به همسرتان بگویید. از او بخواهید کمک کند تا شرایطی فراهم شود و شما بتوانید در اتاقی دیگر کمی با خودتان خلوت کنید. برای این کار زمانی را مشخص کنید.

4.انتظار نداشته باشید همکاری همیشه موثر واقع شود: گاهی بهترین تصمیم مصالحه و کوتاه آمدن به نفع نیاز دیگری است. لازم نیست در همه مواقع برنده باشید. گاهی تسلیم شدن برای دیگری نهایت قدرت است.

5.الان زمان خوبی برای حل ناراحتی های کهنه و اینکه "گل روز خواستگاری چرا زشت بود" نیست. وقت برای حل مسائل قدیمی همیشه هست. در حال حاضر تنش و فشار زیادی روی افراد است و هر جرقه کوچکی در این انبار باروت پیامدهای ناگواری خواهد داشت.

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است:

محمدصادق، عاطفه. (1398). در روزهای خانه نشینی چطور از بالا گرفتن تعارض ها جلوگیری کنیم؟. برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاورهزندگی HTTP://MRMZ.IR/ 

 

مطلب قبلی ترس خوب و ترس بد
مطلب بعدی هشت کاری که می توانید برای سلامت روان خود در حال حاضر انجام دهید
چاپ
106 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
اخبار و رویدادهای جدید
0 14511

کارگاه های عموم

فرزند پرورری - مقابله با اهمالکاری - مدیریت خشم - ارتباط موثر بین فردی - تربیت جنسی - آموزش جراتمندی - مهارت های ارتباط موثر زناشویی

RSS
پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز

  

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی 

جهت دریافت اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی

 

 

 

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های ویژه عموم

جهت دریافت اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی