مقالات روانشناسی: مطالب علمی روانشناسی متخصصان و عموم

ویژه مطالعه

 

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی، در راستای بخشی از رسالت خود که همانا ارتقای دانش روانشناختی متخصصان و نیز عموم مردم به ویژه مراجعان مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره می باشد، قصد دارد مطالبی را با عنوان ویژه مطالعه فراهم و انتشار نماید. از مخاطبان محترم سایت مرکز انتظار می رود گاه گاهی به این صفحه از سایت مراجعه نمایند و از همکاران متخصص مرکز و دیگر اعضای حرفه انتظار می رود نسبت به تهیه و ارسال مطالب اقدام نمایند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود.

 

 

سه عادت بد برای تخریب رابطه
سه عادت بد برای تخریب رابطه
مدیر سایت
/ دسته بندی ها: مطالعه برای عموم

سه عادت بد برای تخریب رابطه

گای وینچ

مترجم: عاطفه محمدصادق

(این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی تهیه و تنظیم شده است) 
 

1.انتقاد گری افراطی: نسبت طلایی برای ارتباطات این است که 80 درصد گفته های شما باید مثبت یا ختثی باشد و فقط 20 درصد آنها به صورت دستورالعملی یا انتقاد باشد(مثلا آشغال ها را بیرون ببر یک دستورالعمل است). در برخی زوج ها این نسبت برعکس است.وقتی زوجین دائما نارضایتی ها و گله گذاری های خود را ابراز می کنند رابطه خدشه دار می شود.

2.نابرابری در مهارت های بحث کردن: وقتی یکی از طرفین مهارت جدل کردن بهتری نسبت به دیگری دارد، فرد مقابل احساس می کند در طول بحث و تعارض مورد بی انصافی قرار گرفته است(مثلا زمانی که شما برون گرا هستید یا از نظر کلامی قوی تر هستید و همیشه بحث را در دست می گیرید و اجازه حرف زدن به دیگری نمی دهید). با گذشدت زمان آنها احساس می کنند حرف زدن بی فایده است و آنها هرگز نمی توانند افکار و احساسات خود را بیان کنند، بنابراین ترجیح می دهند ساکت شوند.

3.فقدان همدلی: وقتی یکی از طرفین از نظر هیجانی تحت فشار است و طرف مقابل نمی تواند نسبت به او مشفق یا همدل باشد، می تواند تاثیر مخربی داشته باشد. ما از همسر خود توقع داریم که در طول زمان های سخت به او تکیه کنیم و حمایت دریافت کنیم. بنابراین همدلی را تمرین کنید.

 

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است:

وینچ، گای. (1398).سه عادتی که رابطه را تخریب می کند. عاطفه محمدصادق (مترجم). برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی HTTP://MRMZ.IR/ 

منبع:https://www.psychologytoday.com

مطلب قبلی خشم در روابط زناشویی
مطلب بعدی آیا نوجوان من افسردگی دارد یا صرفا ویژگی های نوجوانی است؟
چاپ
865 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
اخبار و رویدادهای جدید
0 12766

کارگاه های عموم

فرزند پرورری - مقابله با اهمالکاری - مدیریت خشم - ارتباط موثر بین فردی - تربیت جنسی - آموزش جراتمندی - مهارت های ارتباط موثر زناشویی

RSS
پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز

  

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی 

جهت دریافت اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی

 

 

 

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های ویژه عموم

جهت دریافت اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی