مقالات روانشناسی

02188230956 تا 8  - 09109187028
کانال تلگرام تخصصی  -  کانال تلگرام عموم

ویژه مطالعه

 

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی، در راستای بخشی از رسالت خود که همانا ارتقای دانش روانشناختی متخصصان و نیز عموم مردم به ویژه مراجعان مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره می باشد، قصد دارد مطالبی را با عنوان ویژه مطالعه فراهم و انتشار نماید. از مخاطبان محترم سایت مرکز انتظار می رود گاه گاهی به این صفحه از سایت مراجعه نمایند و از همکاران متخصص مرکز و دیگر اعضای حرفه انتظار می رود نسبت به تهیه و ارسال مطالب اقدام نمایند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود.

 

 

شش اشتباه بزرگ رابطه؛ آیا این رفتارها را انجام می دهید؟

شش اشتباه بزرگ رابطه؛ آیا این رفتارها را انجام می دهید؟
مدیر سایت
/ دسته بندی ها: مطالعه برای عموم

شش اشتباه بزرگ رابطه؛ آیا این رفتارها را انجام می دهید؟

ملیسا اورلو
مترجم: عاطفه محمدصادق
(این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی تهیه و تنظیم شده است)

1.توجیه بدرفتاری هایتان:مهم نیست همسرتان چقدر باعث ناراحتی و ناامیدی شما می شود شما باید تا جای ممکن محترمانه رفتار کنید .بسیاری از افراد به خودشان اجازه می دهند فریاد بکشند و با همسرشان دعوا کنند و بعد فکر کنند حق دارند چون "من واقعا داشتم منفجر می شدم"،"خیلی عصبانیم میکنه". شاید شما نیاز به تخلیه داشته باشید اما فریاد زدن راهش نیست! ناامیدی و خشمتان را به صورت سازنده ابراز کنید. در مورد چیزی که آزارتان می دهد صحبت کنید.

 2.همیشه کوتاه آمدن: درگیر نشدن در سخت ترین تعاملات شاید در کوتاه مدت روش خوبی برای محافظت از خودتان باشد اما کوتاه آمدن و عقب نشینی مداوم به شدت آسیب زننده است. برای داشتن رابطه شما باید همیشه مشغول رسیدگی به آن باشید حتی اگر گاهی احساس ناراحتی کنید.

 3.رئیس بازی و غر زدن: اگر همیشه در رابطه طلبکار هستید(یا برعکس هیچ خواسته ای ندارید) پس بدانید که عدم تعادل در قدرت شادکامی و صمیمیت را کاهش می دهد. تبدیل شدن به پدر مادرو عیب جویی مداوم در رابطه بسیار ناخوشایند است.

 4.گوش ندادن:شاید دلتان نخواهد به صحبت های همسرتان در مورد نقش شما در مشکلات رابطه گوش دهید اما همسرتان حق دارد نظرش را بیان کند و شما گوش دهید.خوب گوش دهید. در مورد احساسات و واکنش ها گفتگو کنید. مثل همسری رفتار کنید که آرزوی داشتنش را دارید.گفتگوی خوب زمانی است که محترمانه در مورد مشکل صحبت می کنید.یکی از عوامل موفقیت زوجین گفتگو در مورد تقاوت هایشان است

 5.نپذیرفتن سهم خودتان: همه ما در یک کارهایی بهتر از همسرمان رفتار می کنیم. به جای اینکه خودمان را ببینیم همسرمان،شغلمان یا شانس بدمان را سرزنش می کنیم. سرزنش کردن همسر و در خواست تغییر آنها به هیچ وجه فایده ندارد زیرا شما نمی توانید دیگران را تغییر دهید. روی خودتان متمرکز شوید.آیا خودتان همیشه محترمانه رفتار می کنید؟ آیا گرم و پذیرا هستید؟آیا مسئولیت هایتان را به خوبی انجام می دهید؟آیا شریک زندگی تان شاد است؟ اگر جوابتان به این سوالات بله نیست پس کمی روی خودتان کار کنید!

 6.احساس خرج کردن برای دیگران: تعجب آور نیست که همیشه ممکن است افراد جذاب دیگری را در اطرافمان ببینیم حتی زمانی که به همسرمان متعهد هستیم. اگر حتی متوجه احساسات خاصی به فرد دیگری شدید سریعا کمک بگیرید! ممکن است به خیانت منجر شود و همسرتان دیگر هرگز به شما اعتماد نکند.این موضوع کاملا انتخاب است نه سرنوشت.

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است:
 اورلو، ملیسا. (1397).شش اشتباه بزرگ رابطه؛ آیا این رفتارها را انجام می دهید؟. عاطفه محمدصادق (مترجم). برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی HTTP://MRMZ.IR/
Previous Article نگران چیزهایی که نمی توانید تغییر دهید نباشید
Next Article چگونه فرزندی سالم تربیت کنیم؟
چاپ
387 به این مطلب امتیاز دهید:
3/0

دیدگاه خود را درج فرمایید

نام:
پست الکترونیک:
دیدگاه:
تصویر امنیتی
تصویر نمایش داده شده در بالا را در فیلد پایین وارد نمایید
افزودن دیدگاه

تسهیلات و تخفیف ها

 

تسهیلات مرکز زندگی برای توسعه­ی آموزش حرفه­ای روانشناسان و مشاوران

به لطف خدا و پشتیبانی متخصصان توانمند و نام­آور و در سایه استقبال در خور توجه دانشجویان و دانش­آموختگان روانشناسی کشور، گام های سودمندی را در آموزش حرفه­ای روانشناسی برداشته است.

با توجه به درخواست شرکت­کنندگان در کارگاه­های آموزشی و به منظور تسهیل حضور همکاران بیشتری از حرفه، مرکز زندگی در نظر گرفته است تسهیلات زیر را برای شرکت در کارگاه های آموزشی تخصصی روانشناسی زمستان ۱۳۹5 اعمال نماید.

     1-به دلیل جایگاه رفیع فعالان عرصه آموزش، مشاوران شاغل در وزارت آموزش و پرورش  می­توانند در دو کارگاه      تخصصی از تخفیف ۱۰ درصدی برخوردار شوند.

2-برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری به ازای هر کارگاه تخصصی تخفیف ۱۰ درصدی در نظر گرفته شده است.

3-  چنانچه فردی تمایل به شرکت در بیش از یک کارگاه داشته باشد به ازای کارگاه­های دوم به بعد ۵ درصد تخفیف اعمال خواهد شد.

4-روانشناسان و مشاوران معرفی شده از کلیه ارگان­ها  و سازمان­ها، در صورتی که حداقل ۵ نفر باشند، به ازای هر کارگاه تخصصی تخفیف ۱۰ درصدی در نظر گرفته شده است.

 

تبصره: استفاده از تسهیلات بند ۲ و ۳ به صورت همزمان بلامانع است.

 


دریافت گواهی ها از طریق پست

تسهیلاتی جدید برای شرکت کنندگان شهرستان ها

با توجه به اینکه گواهی شرکت در کارگاه ها با یک فاصله زمانی از سازمان نظام روانشناسی دریافت می شود بر این اساس مرکز زندگی در نظر گرفته است برای افراد متقاضی کارگاه­های آتی که مقیم شهرستان ها هستند در صورت علاقمندی آنها با اخذ وجهی، مقدمات ارسال پستی گواهی­ ها را فراهم آورد.  

پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز

 

 

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی 

جهت دریافت اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی

 

 

 

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های ویژه عموم

جهت دریافت اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی

 

اخبار و رویدادهای جدید

کارگاه های عموم

0 7690

فرزند پرورری - مقابله با اهمالکاری - مدیریت خشم - ارتباط موثر بین فردی - تربیت جنسی - آموزش جراتمندی - مهارت های ارتباط موثر زناشویی

RSS
دات نت نیوک فارسی - دی ان ان فارسی - DnnExpert - DNN Farsi - DotNetNuke Farsi