مقالات روانشناسی: مطالب علمی روانشناسی متخصصان و عموم

ویژه مطالعه

 

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی، در راستای بخشی از رسالت خود که همانا ارتقای دانش روانشناختی متخصصان و نیز عموم مردم به ویژه مراجعان مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره می باشد، قصد دارد مطالبی را با عنوان ویژه مطالعه فراهم و انتشار نماید. از مخاطبان محترم سایت مرکز انتظار می رود گاه گاهی به این صفحه از سایت مراجعه نمایند و از همکاران متخصص مرکز و دیگر اعضای حرفه انتظار می رود نسبت به تهیه و ارسال مطالب اقدام نمایند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود.

 

 

هرگز سر این دو مسئله سازش نکنید
هرگز سر این دو مسئله سازش نکنید
مدیر سایت
/ دسته بندی ها: مطالعه برای عموم

هرگز سر این دو مسئله سازش نکنید

ادغام دو زندگی با هم، حل مشکلات کوچک و بزرگ نیازمند مذاکره و امتیاز دادن است

 

نویسنده: گای وینچ

ترجمه عاطفه محمدصادق

همه روابط بلند مدت مستلزم سازش هستند. ادغام دو زندگی با هم، حل مشکلات کوچک و بزرگ نیازمند مذاکره و امتیاز دادن است! درواقع توانایی مذاکره و مصالحه اغلب نشانه سلامت رابطه اسا. با این حال سازش روی برخی موضوعات باعث نارضایتی و مشکلات جدی می شود.

1.قایم کردن جنبه هایی از خود: شاید نگران شویم که اگر همسرمان متوجه برخی جنبه های شخصیت ما شود، رابطه آسیب می بیند.با این کار ارتباطمان را با بخشی از خودمان قطع می کنیم. شاید این روش در کوتاه مدت موثر واقع شود اما با گذشت زمان احتمالا هزینه زیادی در خصوص سلامت روان، رضایتمندی از رابطه و هردو پرداخت خواهیم کرد.

سعی کنید به تدریج در مورد این جنبه های شخصی تان گفتگو کنید.

2.تحمل بی احترامی: یکی از بزرگترین پیش بینی کننده های نارضایتی در رابطه این است که هنگام گفتگو با همسرتان تحقیر شوید. بی احترامی، خصومت و عدم همدلی نشانه ضعف جدی در رابطه است.درباره قوانین دعوا صحبت کنید(هنر زوج های موفق در دعوا نکردن نیست، در محترمانه دعوا کردن است).مهارت های ارتباطی خود را تقویت کنید و تلاش کنید با همدلی بیشتری نقطه نظرات یکدیگر را درک کنید.

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است:

وینچ، گای. محمدصادق، عاطفه. (۱۳۹۹). هرگز سر این دو مسئله سازش نکنید. برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره  زندگی HTTP://MRMZ.IR/ 

مطلب قبلی نگرانی
مطلب بعدی فرزندپروری خوب کار پیچیده ای نیست.
چاپ
1044 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
اخبار و رویدادهای جدید
0 3642

پیام تسلیت

 

مرکز مشاوره ی زندگی با نهایت تاسف و تاثر درگذشت برادر گرامی جناب آقای دکتر مرتضی کشمیری را خدمت ایشان و خانواده‌ی محترمشان تسلیت عرض نموده و صبر جزیل  ‎برای ایشان آرزومند است.

0 17107

کارگاه های عموم

فرزند پرورری - مقابله با اهمالکاری - مدیریت خشم - ارتباط موثر بین فردی - تربیت جنسی - آموزش جراتمندی - مهارت های ارتباط موثر زناشویی

RSS
پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز

  

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی 

جهت دریافت اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی

 

 

 

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های ویژه عموم

جهت دریافت اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی