مقالات روانشناسی: مطالب علمی روانشناسی متخصصان و عموم

ویژه مطالعه

 

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی، در راستای بخشی از رسالت خود که همانا ارتقای دانش روانشناختی متخصصان و نیز عموم مردم به ویژه مراجعان مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره می باشد، قصد دارد مطالبی را با عنوان ویژه مطالعه فراهم و انتشار نماید. از مخاطبان محترم سایت مرکز انتظار می رود گاه گاهی به این صفحه از سایت مراجعه نمایند و از همکاران متخصص مرکز و دیگر اعضای حرفه انتظار می رود نسبت به تهیه و ارسال مطالب اقدام نمایند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود.

 

 

هفت گام ساده برای حل هر مشکلی
هفت گام ساده برای حل هر مشکلی
Anonym
/ دسته بندی ها: مطالعه برای عموم

هفت گام ساده برای حل هر مشکلی

 لو ماکاباسکو
مترجم: عاطفه محمدصادق
 (این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه شده است) 

 مشکلات و کشمکش ها بخشی از زندگی اند. نمی توان از مشکلات فرار کرد؛ مهم نیست چقدر تلاش می کنید همه چیز را تحت کنترل در آورید؛ بهرحال گاهی در زندگی مشکلاتی پیش می آید.
" اکثر مردم زمان و انرژی خود را به جای حل مشکلات، صرف دور زدن آنها می کنند". هنری فورد
وجود مشکلات الزاما موجب بدبختی و بیچارگی نمی شوند، بیشتر اوقات ادراک ما از مشکلات درست نیست. اغلب موارد به خاطر خشم، ترس و اضطراب ما را مغلوب می کنند و این احساسات منفی ما را برای حرکت به جلو و حل مشکل فلج می کند. از طرف دیگر، احساس بدبختی و بیچارگی افراد به خاطر ادراک آنها است. افراد موفق می دانند مشکلات خود را چطور حل کنند. آنها اجازه نمی دهند خشم، شک، ترس یا اضطراب توانایی فکر کردن و حل مسئله را در آنها مختل کند.

 اگر در برابر مشکلات زندگی به راحتی از پا در می آیید و افسرده می شوید، این هفت گام را برای حل مشکل دنبال کنید.

 1.مشکلات را شناسایی کنید اولین قدم برای ترقی و حل مشکلات، شناسایی مشکلات است. وقتی بدانید چه چیزی مشکل است، تمرکز و توان خود را فقط روی همان نقطه متمرکز می کنید. خشم، ترس و اضطراب خود را چند دقیقه متوقف کنید. شروع به نوشتن مشکلات زندگی کنید. همه مشکلاتی که مزاحم زندگی شما هستند و مانع زندگی لذت بخش شما می شوند را یک به یک مشخص کنید.

 2.با مشکلات مواجه شوید بعد از مشخص کردن مشکلات، گام بعدی این است که قوی باشید و به مشکلات نزدیک شوید. اغلب اوقات به خاطر احساس ناراحتی و اضطراب، دوست داریم از مشکلات اجتناب کنیم. با این حال، فرار کردن مشکلی را حل نمی کند و فقط باعث طولانی تر و پیچیده شدن آن می شود. در مواجهه و حل مشکلاتتان قوی باشید.

 3.مشکلات را حل کنید زمانی که شجاعت رویارویی با مشکلات را پیدا کردید، آماده تصمیم گیری برای حل مشکل هستید. به یاد داشته باشید خشم، نگرانی یا احساس درماندگی هیچ چیز را تغییر نمی دهند و تنها اوضاع را پیچیده تر می کنند. چرخه حل مشکلات با تصمیم گیری شروع می شود.

 4.حرکت کنید وقتی مشکلات حل شدند، حرکت کنید و آنها را رها کنید. دیگر بارها و بارها درباره مشکلات فکر نکنید. این کار موجب اضطراب و نگرانی شما می شود.

 5.درسی که آموخته اید به خاطر بسپارید شاید تعجب کنید اما حقیقت این است که مشکلات برای شما مفید اند زیرا به شما درسی را یاد می دهند. اما اگر این درس یاد گرفته نشود به احتمال خیلی زیاد دوباره همان مشکل در زندگی شما رخ می دهد. در هر مشکلی که در زندگی پیش می آید، سعی کنید درسی از آن یاد بگیرید و آن را همواره به خاطر بسپارید. به جای حس کینه و بدبختی درسی که از مشکل آموخته اید به یاد داشته باشید.

 6.هرگز ارزشهای خود را به عنوان یک فرد از دست ندهید این اشتباه است که فکر کنید مشکلات، نتیجۀ کارهای اشتباهی هستند که در گذشته انجام داده اید(کارما). به یاد داشته باشید برای انسان های مقدس هم مشکلاتی پیش می آید. هرگز اجازه ندهید مشکلات ابزاری برای سنجش ارزشهایتان شود. شما به خاطر مشکلات هرگز ارزش خود را از دست نمی دهید.

 7.آماده مشکلات باشید بهترین روش برای آمادگی در برابر مشکلات پذیرش این موضوع است که مشکلات بخشی از زندگی اند. بپذیرید مشکلات، زندگی را برای ما معنادار و با ارزش می کنند. همانطور که می گویند، اگر رنجی نباشد شکوهی حاصل نمی شود. اگر مشکلات و سختی ها وجود نداشته باشند شادکامی و سعادت هم وجود نخواهند داشت.    

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است:
ماکاباسکو، لو. (1395).  هفت گام ساده برای حل هر مشکلی. عاطفه محمدصادق (مترجم). برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی http://mrmz.ir/ 
مطلب قبلی اگر عاشق یک فرد مبتلا به وسواس هستید این 18 مورد را به خاطر بسپارید
مطلب بعدی هفت سوالی که به شما کمک می کند هدف زندگی‌تان را پیدا کنید
چاپ
2246 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
اخبار و رویدادهای جدید
0 13520

کارگاه های عموم

فرزند پرورری - مقابله با اهمالکاری - مدیریت خشم - ارتباط موثر بین فردی - تربیت جنسی - آموزش جراتمندی - مهارت های ارتباط موثر زناشویی

RSS
پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز

  

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی 

جهت دریافت اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی

 

 

 

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های ویژه عموم

جهت دریافت اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی