مقالات روانشناسی: مطالب علمی روانشناسی متخصصان و عموم

ویژه مطالعه

 

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی، در راستای بخشی از رسالت خود که همانا ارتقای دانش روانشناختی متخصصان و نیز عموم مردم به ویژه مراجعان مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره می باشد، قصد دارد مطالبی را با عنوان ویژه مطالعه فراهم و انتشار نماید. از مخاطبان محترم سایت مرکز انتظار می رود گاه گاهی به این صفحه از سایت مراجعه نمایند و از همکاران متخصص مرکز و دیگر اعضای حرفه انتظار می رود نسبت به تهیه و ارسال مطالب اقدام نمایند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود.

 

 

وقتی کسی از ما خوشش نمی آید چه کار کنیم؟
مدیر سایت
/ دسته بندی ها: مطالعه برای عموم

وقتی کسی از ما خوشش نمی آید چه کار کنیم؟

مارسیا رینولدز
مترجم: عاطفه محمدصادق
(این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی تهیه و تنظیم شده است)

تا به حال شده با کسی سرقرار بروید و او دیگر به شما زنگ نزند؟ هرگز شده همکارتان از شما نخواهد در گروه آنها باشید؟آیا شده دوستتان همه را به مهمانی دعوت کند جز شما؟ برای همه ما مهم است که دوست داشتنی باشیم. انسان ها موجودات اجتماعی هستند.فکر اینکه من بدون کمک دیگران هم می توانم زندگی کنم توهمی بیش نیست.همه ما به دیگران نیاز داریم به دلیل همین اهمیت ذاتی، وقتی طرد می شویم احساس خیلی بدی پیدا می کنیم. در این مواقع از خودتان چند سوال بپرسید:

 1 مراقب باشید واکنش ناجوری نشان ندهید:
اولین گام این است که حواستان به واکنش هایتان باشد. فقط از خودتان بپرسید:چه احساسی دارم؟ آیا در قفسه سینه ام احساس گرفتگی می کنم؟ آیا احساس حقارت دارم؟ آیا می ترسم؟

 2. از خودتان بپرسید واقعیت چیست؟
از خودتان بپرسید معنای واقعی رفتار فرد چیست؟ می خواهد به شما توهین کند؟بی احترامی کند؟شوخی می کند؟ مغز شما سخت تلاش می کند که امنیت شما را حفظ کند. پس زمانی که از نظر اجتماعی مشکلی پیش می آید،موقعیت را تهدید کننده ارزیابی می کند. اگر می توانید با فرد چک کنید که منظور آنها از رفتارشان چه بوده است.

 3. اگر مطمئن شدید فردی قصد بدرفتاری با شما داشته، مشخص کنید آیا هدفش شخص شما بودید یا عقایدتان؟
 نفس عمیقی بکشید و بعد بپرسید: این فرد نظری در مورد عقایدم داد یا در مورد خودم؟اگر مطمئن نیستید نفس عمیق دیگری بکشید . در لحظه باشید و احساسات بدنی خود را نگاه کنید. اگر می توانید به چشمان فرد نگاه کنید و از او سوال مورد دو را بپرسید.

 4. در نهایت اگر متوجه شدید این فرد واقعا از شما خوشش نمی آید از خودتان بپرسید آیا این موضوع مهم است؟
  برخی افراد از شما خوششان خواهد آمد برخی هم نه. آیا قضاوت دیگران بر کار و زندگی شما اثر می گذارد؟اگر نه، برای رها شدن از نیاز دوست داشته شدن یا مورد احترام قرار گرفتن چه کار می توانید بکنید؟هرچه بیشتر بتوانید دیگران را همانطور که هستند بپذیرید و به آنها بیشتر گوش دهید، بیشتر می توانید به سمت اهداف خودتان حرکت کنید؛ صرف نظر از اینکه چه کسی شما را دوست دارد یا ندارد.

 اگر بهترین خودتان هستید، نگران بودن در مورد نظر دیگران هدر دادن منبع ارزشمند زندگی تان است: انرژی تان.

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است: 
رینولدز، مارسیا. (1397).وقتی کسی از ما خوشش نمی آید چه کار کنیم؟. عاطفه محمدصادق (مترجم). برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی HTTP://MRMZ.IR/ 

مطلب قبلی نشانه های خطر یک رابطه ناسالم
مطلب بعدی از محل کارتان اخراج شده اید؟
چاپ
1708 به این مطلب امتیاز دهید:
5/0

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
اخبار و رویدادهای جدید
0 10748

کارگاه های عموم

فرزند پرورری - مقابله با اهمالکاری - مدیریت خشم - ارتباط موثر بین فردی - تربیت جنسی - آموزش جراتمندی - مهارت های ارتباط موثر زناشویی

RSS
پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز

  

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی 

جهت دریافت اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی

 

 

 

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های ویژه عموم

جهت دریافت اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگیsỉ sập sàn,sisapsan,si sap san,bo si dam vay,bỏ sỉ đầm váy,bỏ sỉ,chuyen si dam vay,chuyên sỉ đầm váyđầm váy thiết kếsỉ sập sàn,sisapsan,si sap san,bo si dam vay,bỏ sỉ đầm váy,bỏ sỉ,chuyen si dam vay,chuyên sỉ đầm váyđầm váy thiết kế