مقالات روانشناسی: مطالب علمی روانشناسی متخصصان و عموم

ویژه مطالعه

 

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی، در راستای بخشی از رسالت خود که همانا ارتقای دانش روانشناختی متخصصان و نیز عموم مردم به ویژه مراجعان مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره می باشد، قصد دارد مطالبی را با عنوان ویژه مطالعه فراهم و انتشار نماید. از مخاطبان محترم سایت مرکز انتظار می رود گاه گاهی به این صفحه از سایت مراجعه نمایند و از همکاران متخصص مرکز و دیگر اعضای حرفه انتظار می رود نسبت به تهیه و ارسال مطالب اقدام نمایند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود.

 

 

ویروس کرونا بدتر از چیزی است که فکر می کنید!
ویروس کرونا بدتر از چیزی است که فکر می کنید!
مدیر سایت
/ دسته بندی ها: مطالعه برای عموم

ویروس کرونا بدتر از چیزی است که فکر می کنید!

 

نویسنده: ساموئل پائول ویسیر

مترجم: عاطفه محمدصادق

چگونه کووید-19 ذهن ما را آلوده می کند، نه ریه هایمان را.

ذهن ما دوست دارد با اعداد بزرگ و نگران کننده سراغ تهدیدها برود. در زمان انتشار این مقاله، در مجموع 80 هزار مورد کووید_19 در 40 کشور جهان گزارش شده است و این یعنی فقط یک ده هزارم جمعیت دنیا. این آمار را مقایسه کنید با آنفولانزای فصلی که در سراسر جهان 3 تا 5 میلیون نفر را درگیر می کند(حداکثر 0.06%). آنفولانزای فصلی سالیانه 290 تا 650 هزار نفر را به کام مرگ می کشاند.

ویروس کرونا تقریبا صرفا یک وحشت روانی است.

ناتوانی مردم در درک آماری صحیح این ویروس را در نظر بگیرید.تمایل انسان به نادیده گرفتن احتمالات پایه و علاقه ذهنی ما در توجه به اطلاعات "چشمگیر و دهان پر کن" کاملا مشخص است. هر نشانه ای که حاوی اطلاعاتی در مورد خطر و تهدید احتمالی باشد، به راحتی وارد ذهن شما و به خاطر سپرده می شود. این کاملا بر می گردد به کارکرد مغز ما: تلاش برای بقا و سوگیری منفی در مورد احتمال خطر.

نکته مهم این است که کووید 19 دقیقا به دلیل کشندگی پایینی که دارد، شیوع بسیار بالایی پیدا کرده است. چطور؟ کووید 19 را باویروس نادان ابولا(با 90 درصد کشندگی) مقایسه کنید که بسیار سریع میزبان خود(و خود) را می کشد و فرصت گسترش پیدا نمی کند.

خبر بد اینکه اگر در منطقه پر جمعیتی زندگی می کنید به احتمال زیاد مجبور با مقابله با ویروس کرونا خواهی شد. اگر امسال نه، سال بعد یا سال بعدتر با شکل های جدید ویروس. خبر خوب اینکه احتمال بسیار کمی دارد که از این ویروس کشته شوید پس بهتر است به جای نگرانی و ترس بی مورد،مراقب آلودگی های ذهنی خود باشید و وقتتان را صرف کارهای ارزشمند زندگی تان کنید.

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است:

محمدصادق، عاطفه. (1398). ویروس کرونا بدتر از چیزی است که فکر می کنید. برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاورهزندگی HTTP://MRMZ.IR/ 

 

مطلب قبلی چطور می توانیم امید از دست رفته را در شرایط سخت برگردانیم؟
مطلب بعدی انتظارات می توانند به رابطه شما آسیب بزنند
چاپ
773 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
اخبار و رویدادهای جدید
0 637

پیام تسلیت

 

مرکز مشاوره ی زندگی با نهایت تاسف و تاثر درگذشت برادر گرامی جناب آقای دکتر مرتضی کشمیری را خدمت ایشان و خانواده‌ی محترمشان تسلیت عرض نموده و صبر جزیل  ‎برای ایشان آرزومند است.

0 15405

کارگاه های عموم

فرزند پرورری - مقابله با اهمالکاری - مدیریت خشم - ارتباط موثر بین فردی - تربیت جنسی - آموزش جراتمندی - مهارت های ارتباط موثر زناشویی

RSS
پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز

  

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی 

جهت دریافت اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی

 

 

 

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های ویژه عموم

جهت دریافت اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی