مقالات روانشناسی: مطالب علمی روانشناسی متخصصان و عموم

ویژه مطالعه

 

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی، در راستای بخشی از رسالت خود که همانا ارتقای دانش روانشناختی متخصصان و نیز عموم مردم به ویژه مراجعان مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره می باشد، قصد دارد مطالبی را با عنوان ویژه مطالعه فراهم و انتشار نماید. از مخاطبان محترم سایت مرکز انتظار می رود گاه گاهی به این صفحه از سایت مراجعه نمایند و از همکاران متخصص مرکز و دیگر اعضای حرفه انتظار می رود نسبت به تهیه و ارسال مطالب اقدام نمایند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود.

 

 

چرا برخی افراد خودشان را در روابط ارزان می فروشند؟!
چرا برخی افراد خودشان را در روابط ارزان می فروشند؟!
مدیر سایت
/ دسته بندی ها: مطالعه برای عموم

چرا برخی افراد خودشان را در روابط ارزان می فروشند؟!

چرا برخی افراد خودشان را در روابط ارزان می فروشند؟!

جرمی نیکولسون

همه ما احتمالا دوست یا آشنایی داریم که طوری در روابط خود برخورد می کند که موجب تعجب ما می شود یا گاهی کسانی را می بینیم که جذب افرادی می شوند که هیچ تناسبی با آنها ندارد! عزت نفس پایین باعث می شود ما به دیگران باج دهیم تا ما را بپذیرند. در واقع وقتی عزت نفس پایینی داریم و خودمان را به اندازه کافی ارزشمند نمی بینیم، بر همین اساس هم در روابطمان رفتار می کنیم.

چطور احساس بهتری نسبت به خودمان داشته باشیم؟

1.روی ویژگی ها یا ارزش های منحصر به فردتان تمرکز کنید: به جای اینکه درگیر مقایسه های اساسا اشتباه منفی شوید، به جنبه های مثبت و منحصربه فرد خودتان توجه کنید. هرچه بیشتر سعی کنید برای دیگران جذاب باشید کمتر موفق خواهید بود. پس به جای مقایسه و احساس حقارت، به رشد و بهبود نقاط قوتتان بپردازید. اگر کسی خوشش نیامد مشکل شما نیست.

2.بدانید از رابطه چه می خواهید؟تصمیم گیری خوب و رفتارهای درست و سالم در رابطه مستلزم این است که بدانید چه می خواهید. بدون دانستن این موضوع درواقع راه را باز می گذارید که دیگران برایتان تصمیم بگیرند. همچنین به خاطر داشته باشید که رابطه سالم یک رابطه و طرفه است. اگر فقط شما تلاش می کنید و طرف مقابل بی تفاوت است سریعا در مورد ادامه این رابطه فکر کنید.

3.با خودتان و دیگران مهربان باشید: همانطور که می دانید گاهی ارتباط با دیگران چالش برانگیز است. پس خیلی مهم است که برای محافظت از عزت نفستان با خود و دیگران مهربان باشید. به گونه ای همدل، گرم و واقعی و اصیل ارتباط برقرار کنید اما فدای دیگری نشوید.

 

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است:

محمدصادق، عاطفه. (1398). چرا برخی افراد خودشان را در روابط ارزان می فروشند. برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی HTTP://MRMZ.IR/ 

 

مطلب قبلی چطور شریک عاطفی سابقتان را فراموش کنید
مطلب بعدی ترس خوب و ترس بد
چاپ
221 به این مطلب امتیاز دهید:
2/0

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
اخبار و رویدادهای جدید
0 14511

کارگاه های عموم

فرزند پرورری - مقابله با اهمالکاری - مدیریت خشم - ارتباط موثر بین فردی - تربیت جنسی - آموزش جراتمندی - مهارت های ارتباط موثر زناشویی

RSS
پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز

  

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی 

جهت دریافت اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی

 

 

 

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های ویژه عموم

جهت دریافت اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی