مقالات روانشناسی: مطالب علمی روانشناسی متخصصان و عموم

ویژه مطالعه

 

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی، در راستای بخشی از رسالت خود که همانا ارتقای دانش روانشناختی متخصصان و نیز عموم مردم به ویژه مراجعان مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره می باشد، قصد دارد مطالبی را با عنوان ویژه مطالعه فراهم و انتشار نماید. از مخاطبان محترم سایت مرکز انتظار می رود گاه گاهی به این صفحه از سایت مراجعه نمایند و از همکاران متخصص مرکز و دیگر اعضای حرفه انتظار می رود نسبت به تهیه و ارسال مطالب اقدام نمایند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود.

 

 

چطور کارهای کوچک ولی آزاردهنده پارتنر خود را حل و فصل کنید؟
چطور کارهای کوچک ولی آزاردهنده پارتنر خود را حل و فصل کنید؟
مدیر سایت
/ دسته بندی ها: مطالعه برای عموم

چطور کارهای کوچک ولی آزاردهنده پارتنر خود را حل و فصل کنید؟

ست گیلیهان

مترجم: عاطفه محمدصادق

(این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی تهیه و تنظیم شده است) 

 

 اگر در رابطه باشید بدون شک پارتنر شما رفتارهایی دارد که از نظر شما آزار دهنده است. بحث در مورد این رفتارها یک سناریوی مشخص دارد: چیزی که آزارتان می دهد مطرح می کنید، او از خودش دفاع می کند، هردو عصبانی می شوید و بحث تمام می شود.

نکات زیر می توانند به شما کمک کنند که این الگوهای رفتاری را از بین ببرید و یک راه حل برای مشکلات حل نشدنی پیدا کنید.

یادتان باشید که شریک شما بهترین کاری که می تواند انجام می دهد: آیا به این فکر می کنید که شریک من باید بهتر از چیزی باشد که الان هست؟ او باید صبورتر، خوش اخلاق تر، زرنگ تر و غیره باشد؟ چرا به این فکر نمی کنید که شاید شریک شما بهترین حالتی که می تواند باشد است؟تمام ضف ها و قوت های او را بپذیرید.

همدلانه اطلاعات جمع کنید: وقتی به خاطر کاری که شریکتان کرده ناراحت هستید از او سوال کنید. اجازه دهید آنها حرف بزنند و بگویند چرا به آن شکل رفتار می کنند. مراقب لحن سوال کردن و جمله ای که انتخاب می کنید باشید.

نیازهایتان را ابراز کنید:بهتر است هر دو نیازها و خواسته های خود را مطرح کنید.در موقعیتی که احساس بدی پیدا می کنید از خودتان بپرسید: کدام خواسته یا نیازم نادیده گرفته شده؟و بعد به شیوه ای احترام آمیز خواسته یا نیازتان را بیان کنید.

با همدیگر راه حل پیدا کنید: هردو راه حل هایی که به نظرتان می آید مطرح کنید.  بسیار مهم است که راه حل ها نیازهای هر دو طرف را تا حدودی در نظر بگیرد.راه حل ها باید کاملا عینی و مشخص باشند. اینکه بگویید: "میخواهم صبور تر باشم" راه حل عملی به نظر نمی رسد در عوض بگویید در چه موقعیتی می خواهید چطور رفتار کنید و طرف مقابلتان چطور متوجه این تصمیم می شود.

 

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است:

گیلیهان، ست. (1398).چطور کارهای کوچک ولی آزاردهنده پارتنر خود را حل و فصل کنید؟. عاطفه محمدصادق (مترجم). برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی HTTP://MRMZ.IR/ 

مطلب قبلی آیا شما هم مدام در پی راضی کردن دیگران هستید؟
مطلب بعدی آیا همسر/شریک شما مبتلا به افسردگی است؟
چاپ
2306 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
اخبار و رویدادهای جدید
0 14989

کارگاه های عموم

فرزند پرورری - مقابله با اهمالکاری - مدیریت خشم - ارتباط موثر بین فردی - تربیت جنسی - آموزش جراتمندی - مهارت های ارتباط موثر زناشویی

RSS
پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز

  

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی 

جهت دریافت اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی

 

 

 

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های ویژه عموم

جهت دریافت اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی