مقالات روانشناسی: مطالب علمی روانشناسی متخصصان و عموم

ویژه مطالعه

 

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی، در راستای بخشی از رسالت خود که همانا ارتقای دانش روانشناختی متخصصان و نیز عموم مردم به ویژه مراجعان مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره می باشد، قصد دارد مطالبی را با عنوان ویژه مطالعه فراهم و انتشار نماید. از مخاطبان محترم سایت مرکز انتظار می رود گاه گاهی به این صفحه از سایت مراجعه نمایند و از همکاران متخصص مرکز و دیگر اعضای حرفه انتظار می رود نسبت به تهیه و ارسال مطالب اقدام نمایند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود.

 

 

چهار نشانه خطر که در روابط عاطفی باید جدی گرفته شوند
چهار نشانه خطر که در روابط عاطفی باید جدی گرفته شوند
مدیر سایت
/ دسته بندی ها: مطالعه برای عموم

چهار نشانه خطر که در روابط عاطفی باید جدی گرفته شوند

 

نویسنده: جیل پی وبر

ترجمه: عاطفه محمدصادق

1.اگر فرد مورد علاقه شما قراری با شما تنظیم می کند و بعد زیر آن می زند یا کنسل می کند یا بهانه می آورد ممکن است نتوانید با این فرد رابطه سالمی برقرار کنید. هر برنامه ای ممکن است تغییر کند اما لازم است محترمانه به شما اطلاع داده شود. 

2.به رفتاری که فرد مورد علاقه تان نشان می دهد باور داشته باشید. وقتی جذب کسی می شویم سعی می کنم رفتارهای نادرست او را توجیه کنیم. اگر کسی با شما محترمانه رفتار نمی کند یا همیشه باعث حال بد شماست، آن را اطلاعاتی برای شناخت وی در نظر بگیرید. اگر طرف مقابل شما همیشه در تلاش برای توجیه بدرفتاری هایش است این مسئله را جدی بگیرید.

3.اگر فرد مورد علاقه شما می گوید که دنبال "چیز جدی" نیست یا اینکه به "فضای شخصی" زیادی نیاز دارد، به او نزدیک نشوید و خواسته اش را اجابت کنید! این یعنی فرد مقابل شما جایی که شما هستید نیست و احتمالا خواسته هایتان با هم فرق دارد.

4.حواستان به دو طرفه بودن رابطه باشد. اگر مدام سعی می کنید زنگ بزنید، پیام بدهید، سر صحبت را باز کنید اما هیچ علاقه مندی و فعالیتی از طرف مقابل نمی گیرید باید بیشتر فکر کنید. رابطه را نمی توان تنهایی پیش برد. اگر احساس می کنید فرد مقابل انرژی لازم را ندارد و بار رابطه به دوش شماست، توجه و انرژی تان را جای دیگری هدایت کنید.

 

آیا این اخطارها را توجیه می کنید؟ شاید به خودتان بگویید تقصیر من است که اینطور می شود. به یاد داشته باشید: اگر تنها کسی هستید که تلاش می کنید به هیچ نتیجه ای نمی رسید.

 

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است:

پی ‌وبر، جیل. محمدصادق، عاطفه. (۱۳۹۹). چهار نشانه خطر که در روابط عاطفی باید جدی گرفته شوند. برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره  زندگی HTTP://MRMZ.IR/ 

مطلب قبلی مگه میشه کودک بیش فعال رو چند ماه در خانه نگه داشت؟
مطلب بعدی ده نیاز ناسالمی که خدمتگزار اضطراب اند
چاپ
412 به این مطلب امتیاز دهید:
5/0

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
اخبار و رویدادهای جدید
0 284

پیام تسلیت

 

مرکز مشاوره ی زندگی با نهایت تاسف و تاثر درگذشت برادر گرامی جناب آقای دکتر مرتضی کشمیری را خدمت ایشان و خانواده‌ی محترمشان تسلیت عرض نموده و صبر جزیل  ‎برای ایشان آرزومند است.

RSS
پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز

  

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی 

جهت دریافت اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی

 

 

 

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های ویژه عموم

جهت دریافت اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی