مقالات روانشناسی: مطالب علمی روانشناسی متخصصان و عموم

ویژه مطالعه

 

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی، در راستای بخشی از رسالت خود که همانا ارتقای دانش روانشناختی متخصصان و نیز عموم مردم به ویژه مراجعان مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره می باشد، قصد دارد مطالبی را با عنوان ویژه مطالعه فراهم و انتشار نماید. از مخاطبان محترم سایت مرکز انتظار می رود گاه گاهی به این صفحه از سایت مراجعه نمایند و از همکاران متخصص مرکز و دیگر اعضای حرفه انتظار می رود نسبت به تهیه و ارسال مطالب اقدام نمایند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود.

 

 

کنار آمدن با رئیس سخت
کنار آمدن با رئیس سخت
مدیر سایت
/ دسته بندی ها: مطالعه برای عموم

کنار آمدن با رئیس سخت

بورلی فلاکسینگتون
مترجم: عاطفه محمدصادق
(این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی تهیه و تنظیم شده است) 

شما یک کار عالی انجام می دهید. به کار و محل کارتان اختصاص پیدا کرده اید. بییشتر زمان خود را در محل کار می گذرانید اما شاید برای کسی کار کنید که هرگز راضی نمی شود یا هرکاری انجام می دهید ایراد می گیرد یا از شما قدردانی نمی کند و الی آخر.  تحقیقات نشان می دهند که حدود 50 تا 75 درصد از افرادی که شغل خود را رها می کنند به خاطر خود شغل نیست بلکه به خاطر رئیسشان است. کنار آمدن با رئیس سخت استرس زا است. این موضوع می تواند روی عملکرد کاری، عادت های خواب، زندگی شخصی، اعتماد به نفس، احساس ارزشمندی و روابط بین فردی تان تاثیر بگذارد.

 یک رئیس بد همه چیز را تغییر می دهد: ممکن است دیوانه وار سمت محل کار رانندگی کنید. شاید به خاطر انتقاد ها و نادیده گرفته شدن ها امیدتان را از دست بدهید و روزتان خراب شود. شاید در شکمتان احساس درد کنید. شاید درباره رئیستان کابوس ببینید. رئیس وحشتناک به قلب، ذهن و روحتان حمله می کند. اگر فکر می کنید همه سعیتان را کرده اید ولی از کار خود رضایت ندارید، انتخاب هایی وجود دارد. بیشتر مردم نمی دانند که ارتباط با رئیس مثل هر ارتباط دیگر است؛ باید تغذیه و پرورش داده شود. بسیاری کارمندان فکر می کنند با بهتر انجام دادن کارشان یا کارمند نمونه بودن یا سخت تر و بیشتر کار کردن، رئیس، آنها را درک می کند و قدرشان را می داند. اما اگر سبک ارتباطی مختلف، انتظارات متضاد یا عدم ارتباط ارزش ها در دو نفر وجود داشته باشد، مهم نیست چقدر سخت کار کنید، رئیستان این را متوجه نخواهد شد. 
به همین دلیل یک کارمند واقعا "خوب" می تواند اثبات کند که سال ها سخت و قدرتمند کار کرده و ناگهان در معرض اخراج شدن قرار می گیرد. آنها همان شخص هستند، همان کار را می کنند اما الان به اندازه کافی خوب نیستند و باید تغییر کنند. این احساس وحشتناکی است و احساس ارزشمندی فرد زیرسوال می رود. به همین دلیل حتی اگر امروز زئیستان خوب است، دلیل آن ارتباط خوب است. این بدان معنا نیست که از این طریق، می توانید از وظایف خود فرار کنید؛ هر فرد باید تلاش کند در کارش بهترین باشد اما می دانیم که در کنار آن، شما باید به ارتباط و ارزش های انسان ها نیز توجه کنید. 
از سبک ارتباطی رئیستان آگاه باشید. آیا او ارتباط بیشتر را دوست دارد یا کمتر؟ گزارش ها چطور باید به او برسند؟با ایمیل یا شخصا؟ آیا فقط دادن گزارش کافی است یا دوست دارند از نزدیک آن را ببینند؟ با کفش رئیستان قدم بر دارید. با چه چیزهایی در نقششان باید مقابله کنند؟ با چه فشارهایی مواجه اند؟راحت است که روی آنچه نیاز دارید و آنچه برایتان مهم است تمرکز کنید اما چه چیزی برای رئیستان مهم است؟ وقتی رئیستان پاسخ نمی دهد یا از شما انتقاد می کند، به جای اینکه فورا عصبی شوید یا دفاع کنید، درباره آن کنجکاو شوید. ببینید می توانید تشخیص دهید چه موقع هایی و چرا رئیس عصبی می شود. اگر تشخیص دادید، سعی کنید بفهمید چه چیزی برای او مهم تر است. بعد، می توانید انتخاب کنید که با دیدگاه او مخالفت کنید و بگویید درست نیست یا می توانید روی آن فکر کنید. هرچه بیشتر بدانید چه چیزهایی برای رئیستان مهم است، بیشتر می توانید با نظرات او ارتباط برقرار کنید. درک کردن رئیستان، و بعد هماهنگ کردن خودتان با سبک او می تواند مشکلات محیط کار را تخفیف دهد. 

شاید نخواهید این روش را به کار بگیرید و فکر کنید" این کار یک رئیس است که وضعیت را برای من تغییر دهد" و این نگاه غلط نیست؛ فقط به این معناست که احتمالا باید دنبال کار جدید بگردید.

 حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است: 
فلاکسینگتون، بورلی. (1397).کنار آمدن با رئیس سخت. عاطفه محمدصادق (مترجم). برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی HTTP://MRMZ.IR/ 
مطلب قبلی وقتی کودکتان بدرفتاری می کند
مطلب بعدی مقابله با ناامیدی در زندگی
چاپ
1536 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
اخبار و رویدادهای جدید
0 10499

کارگاه های عموم

فرزند پرورری - مقابله با اهمالکاری - مدیریت خشم - ارتباط موثر بین فردی - تربیت جنسی - آموزش جراتمندی - مهارت های ارتباط موثر زناشویی

RSS
پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز

  

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی 

جهت دریافت اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی

 

 

 

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های ویژه عموم

جهت دریافت اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگیsỉ sập sàn,sisapsan,si sap san,bo si dam vay,bỏ sỉ đầm váy,bỏ sỉ,chuyen si dam vay,chuyên sỉ đầm váyđầm váy thiết kếsỉ sập sàn,sisapsan,si sap san,bo si dam vay,bỏ sỉ đầm váy,bỏ sỉ,chuyen si dam vay,chuyên sỉ đầm váyđầm váy thiết kế