چهارشنبه, 07 تير, 1396
ثبت نام

شما در اين صفحه هستيد >> مطالعه  ویژه مطالعه، به تفکیک برای متخصصان و عموم: به توضیح مقابل گروه توجه شود.
12
10 علامتی که نشان می‌دهد برای ازدواج آماده هستید
چکیده:  آلیسون رنر مترجم: عاطفه محمدصادق (این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی تهیه و تنظیم شده است)   دوستانتان ازدواج کرده اند و شما فکر می کنید در رکود مانده اید. آیا تحت فشار همسالان هستید یا واقعا می خواهید ازدواج کنید؟ اگر نشانه های زیر را دارید یعنی برای ازدواج آماده هستید.  1.می دانید برای چه می خ... ادامه »
09
وقتی حرفی برای گفتن وجود ندارد...
چکیده: بیلی گوردون مترجم: عاطفه محمدصادق (این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی تهیه و تنظیم شده است)       وقتی کسی می میرد مردم می گویند: "خدا برای هرچیزی دلیلی دارد". البته، اگر به خدا اعتقاد داشته باشید، خداوند برای هر کاری دلیلی دارد. با این حال، وقتی کسی زیر باران گیر کرده است شما به او نمی گویید حتما خدا د... ادامه »
07
پنج روش برای خاتمه دادن به دعواهای زناشویی
چکیده:  لیزا فایرستون مترجم: عاطفه محمدصادق  (این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی تهیه و تنظیم شده است)   دعوا با همسر، ناخوشایند ترین قسمت رابطه است و ما آرزو می کنیم هیچ وقت اتفاق نیفتند. اما چنانچه دعوا پیش بیاید چطور باید برخورد کنیم؟ اگر تکنیک هایی برای حل تعارض وجود داشته باشد چه؟حاضر هستید امتحان کنید... ادامه »
04
چگونه از خود انتقاد گری بکاهیم و تغییرات واقعی ایجاد کنیم؟
چکیده:  لیزا فایرستون مترجم: عاطفه محمدصادق  (این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی تهیه و تنظیم شده است)  منظور از خود انتقاد گری یک تفکر مثبت یا واقع بینانه برای بهتر شدن نیست. منظور از آن، باور مرکزی عمیق و تاریکی است مبنی بر اینکه من اصلا خوب نیستم. برای خیلی از ما، این منتقد درونی در روانمان تثبیت شده و به سخت... ادامه »
01
زندگی سخت است اما اگر این سه واقعیت تلخ را در آغوش بگیرید هنوز هم می توانید از آن لذت ببرید
چکیده:  دنیس هیل مترجم: عاطفه محمدصادق (این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی تهیه و تنظیم شده است) چیزی که موجب ناراحتی شما می شود، بزرگترین فرصت برای رشدتان است. بسیاری از ما به اشتباه فکر می کنیم شادکامی یعنی فقدان غم و سختی. ما دنبال یک زندگی راحت و آسان بدون هرگونه مشکلی هستیم.   1.تغییر بخش بزرگی از رشد است &... ادامه »
31
5 دروغی که نباید به خودتان بگویید
چکیده:  آندرا بونیور مترجم: عاطفه محمدصادق (این متن به سفارش مرکز زندگی تهیه و تنظیم شده است)  همۀ ما در مورد برخی چیزها به خودمان دروغ می گوییم. خیلی از این دروغ ها بی ضرر و حتی مفید هستند. اما آنچه در مورد این دروغ ها خطرناک است ریشه دواندن آنها و تاثیری است که روی رفتار ما دارند. دروغ هایی که حتی شاید متوجه دروغ بودن آنها نشویم و شای... ادامه »
19
سه انتظارغیرمنطقی افراد ناراضی
چکیده:  کلیفورد لازاروس مترجم: عاطفه محمدصادق  (این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه شده است)  1.اولین توقع، "من باید عالی باشم" است؛ به این معنا که افراد، بی جهت انتظارات بالایی از خودشان دارند. آنها مصرانه معتقدند که باید همیشه طبق ایده آل‌هایشان زندگی کنند. "من باید عالی باشم.من باید موفق باشم.من ... ادامه »
15
هفت سوالی که به شما کمک می کند هدف زندگی‌تان را پیدا کنید
چکیده: امی جوهانسون مترجم: عاطفه محمدصادق  (این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه شده است)    آیا می دانید هدف زندگی‌تان چیست؟ بیشتر مردم داشتن یک زندگی شایسته را هدف زندگی می دانند اما موفقیت را داشتن پول بیشتر تعریف می کنند. برخی دیگر از افراد هدف زندگی را شادکامی، داشتن روابط مثبت و توانایی کمک ک... ادامه »
15
هفت گام ساده برای حل هر مشکلی
چکیده:  لو ماکاباسکو مترجم: عاطفه محمدصادق  (این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه شده است)   مشکلات و کشمکش ها بخشی از زندگی اند. نمی توان از مشکلات فرار کرد؛ مهم نیست چقدر تلاش می کنید همه چیز را تحت کنترل در آورید؛ بهرحال گاهی در زندگی مشکلاتی پیش می آید. " اکثر مردم زمان و انرژی خود را به جای حل م... ادامه »
10
اگر عاشق یک فرد مبتلا به وسواس هستید این 18 مورد را به خاطر بسپارید
چکیده:  جان سیلنی مترجم: عاطفه محمدصادق  (این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه شده است)  دو کلمه ساده می تواند زندگی شما را نابود کند. هر دقیقه، هرثانیه از هر ساعت شما این را می شنوید:" چه می شود اگر...؟" هر موقعیتی پتانسیل این را دارد که خطرناک باشد. قلب و ذهن شما می تواند تبدیل به یک تبهکار و جانی شود و ش... ادامه »
صفحه 1 از 27اولین   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخر   
     
ویژه مطالعه

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی، در راستای بخشی از رسالت خود که همانا ارتقای دانش روانشناختی متخصصان و نیز عموم مردم به ویژه مراجعان مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره می باشد، قصد دارد مطالبی را با عنوان ویژه مطالعه فراهم و انتشار نماید. از مخاطبان محترم سایت مرکز انتظار می رود گاه گاهی به این صفحه از سایت مراجعه نمایند و از همکاران متخصص مرکز و دیگر اعضای حرفه انتظار می رود نسبت به تهیه و ارسال مطالب اقدام نمایند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود.